Kaptan Haber Türk Denizciliğinin Haber Merkezi
| RSS | Sitemap | Künye | Reklam | İletişim | Arşiv&Arama | ÜYE GİRİŞİ Sitede 152 kişi var..| 13/12/2015 17:19:15
| RSS | Sitemap | Künye | Arşiv&Arama | ÜYE GİRİŞİ Sitede 152 kişi var..| 13/12/2015 17:19:15
KaptanHaber Haberin ve Habercili?in Kaptany
|İTÜ GİMDER ve Mentor Projesi


Denizcilikte yeni bir dernek...

İTÜ GİMDER ve Mentor Projesi

İTÜ GİMDER ve Mentor Projesi

İTÜ-GİMDER; Tüm İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi ve İTÜ Makina Fakültesi Gemi İnşaatı Mühendisliği mezunlarını bünyesine katarak, yaptığı faaliyetlerle İTܒlülük ruhunu kaybetmeden ilerleyen, büyüyen, sektör

İTÜ GİMDER ve Mentor Projesi

İTÜ-GİMDER; Tüm İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi ve İTÜ Makina Fakültesi Gemi İnşaatı Mühendisliği mezunlarını bünyesine katarak, yaptığı faaliyetlerle İTܒlülük ruhunu kaybetmeden ilerleyen, büyüyen, sektöre şekil veren öncü bir dernek olmayı hedefliyor.

Bu doğrultuda her sene düzenlenen etkinlikler, programlar ve planlanan özel günler ile her geçen zaman diliminde daha da büyüyerek, daha çok İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi ve İTÜ Makina Fakültesi Gemi İnşaatı Mühendisliği mezununa ulaşmaktadır. Mezunlar ile beraber tek bir çatı altında hareket etmeyi kendine ilke edinen İTÜ-GİMDER, bu ruha sahip tüm mezunlarımıza ve öğrencilerimize yol gösterici olmayı hedeflemektedir.

Bu hedefe ulaşmak için İTÜ-GİMDER, İTÜ Gemi Mühendisliği Kulübü ile ortak paydada buluşarak “Mentor Projesi”ni hayata geçirmiştir. Proje; İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde okumakta olan öğrencilerin kişisel yönelimlerine karar vermelerinde fikir danışmanlığı yapmak üzere; sektörde aktif olarak çalışmakta olan mühendisleri projede yer alan gönüllü öğrencilerle tanıştırmayı ve bu sayede öğrencilerin kişisel ilgi, yetenek ve becerileri doğrultusunda hayata atılmalarını, doğru kararlarla sektörde ve öğrenim hayatlarında daha başarılı olmalarını hedeflemektedir. Bu proje ile mezun olan ve sektörde aktif çalışmakta olan mühendisler, öğrencilere yönelik mentorluk görevi üstlenecekler ve bu süreçte yeni, dinamik bireylerle yeni bakış açıları geliştirebilecek, bilgilerini tazeleyip, gelecekte birlikte çalışabilecekleri çalışma arkadaşlarını şimdiden seçme şansını yakalamış olacaklardır. Aynı süreçte öğrenciler ise; kendilerinden beklenen görev ve sorumluluk tanımını daha iyi anlayıp, daha gerçekçi hedef belirleyebilecekler, kendileri ve akademik projeleri için en doğru eylem planını hazırlayabileceklerdir. Ayrıca sektörel tecrübelere yakından tanıklık etme fırsatı buldukları için daha etkin kararlar alıp, mesleki aidiyetlerini şimdiden geliştirebileceklerdir.

Projemizin ilk aşaması, projede gönüllü olarak yer almak isteyen öğrencilerle yapılan bir mülakat ile hayata geçmiştir. Mülakat, öğrencilerin kendilerini geliştirmek istedikleri alanlara en uygun mentorun seçilmesi ve tarafların eşleştirilmesi için hassasiyetle gerçekleştirilmiştir. Mezun olmuş ve yurt dışında çalışmakta olup projeye destek vermek isteyen mezunlarımız içinse uzaktan bağlantı yoluyla mentor öğrenci eşleşmesi sağlanmıştır. Eşleşmeler neticesinde mentor ve öğrencilere en uygun görüşme planı hazırlanarak projenin ikinci aşaması da tamamlanmıştır.

Projenin üçüncü ayağında ise; eşleşen mentor-öğrenci görüşmeleri düzenli olarak devam etmekte olup, öğrenciler mesleki gelişimlerine dair deneyimlerini not etmektedirler.

Projenin son aşaması olarak, tüm mentor ve öğrencilerin bir arada oldukları ve süreç boyunca edinilen deneyimlerin taraflarca paylaşıldığı bir platform düzenlenerek, projenin sektöre sağlamış olduğu katma değer tüm katılımcılarla paylaşılacaktır.

Projeye ait detaylara mentor.itugimder.org.tr adresinden ulaşabiliyor...Bu Haber 3231 kez okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Yazlanlardan Lojiturk Ltd. veya KaptanHaber.Com sorumlu tutulamaz.


(100 Kırmızı Kart gören yorum otomatik olarak sistemden çıkmaktadır)

  Henüz yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yapın! Yorum Ekle
GÜNCEL Kategorisinden Diger Başlıklar:


GMO, Binali Yıldırım, Sinem Dedetaş, Binali Yıldırım, Balık Günü, Foça Limanı, Fok Balığı, Barbaros Denizcilik Kulübü, , Türk Loydu, Seminer, Rusya, DTO, Mustafa Can, GMO, , DT, Meclis, Metin Kalkavan, IDC Pearl, İskenderun, Doğu Karadeniz, İhracat, Dokuz Eylül, Denizcilik Fakültesi, YASA, NEMTAŞ, DTO, DTO, Meclis, Sahil Güvenlik, Didim, , Binali Yıldırım, Çırağan Sarayı, Boğaziçi Zirvesi, Karadeniz Holding, Endonezya, Zeynep Sultan,